Červen 2010

Výlet do okolí Visalají

7. června 2010 v 21:19 Plemeno Knírač střední
Konečně se po "období dešťů a chladna" objevilo na obloze sluníčko a proto jsme se rozhodli vyrazit za čerstvým vzduchem do nádherných a turisticky velmi navštěvovaných Visalají. Vybrali jsme si (s ohledem na naše hafany) trasu, která jde z velké části  oblastmi, kde je menší pohyb turistů Vislaje - Smrkovina - Bílý Kříž - U Surovce - prameny Morávky - Visalaje.

krajina
spolecne foto
smerovky
Počasí nám klaplo na jedničku a možná proto, že bylo poměrně teplo, byly hry našich psů relativně méně akční, než obvykle. Když je chytla hravá nálada, honili se po loukách a vzájemně se oňafávali.
Někde mezi Smrkovinou a Bílým Křížem nám utekli z dohledu a pár minut jsme na ně musely  čekat...podle odéru jsme zjistily, že si společně pochutnali na čerstvých kobylincích .

Na Bílém Kříži si Šíva usmyslela, že Rafa nakryje, ale ten se pod tíhou jejího těla sesunul k zemi a už ani neměl sílu jí to vrátit.

hra 1
hra 2
Raf a Siva s klackem

U Surovce jsme narazili na volně se pohybující koníky, kozy a kozla. Šívu zaujal hlavně kozel. Kdyby Monika neměla Šívu na vodítku, nevím nevím, jak by vše dopadlo...Šíva by se jej jala lovit, ale kozel rozhodně nevypadal, že by se jen tak nechal, asi bychom se všichni divili...   

kozel
Ovšem největší srandu jsme si s Rafem a Šívou užily na odpočívadle u pramenů Morávky, kde jsme si daly svačinu a kochaly se okolní krajinou. Kdo začal nevíme...oba si zalezli pod stůl a najednou začali po sobě ňafat a štěkat - v dobrém. Škoda, že jsme neměly kameru, protože především Šíva vydávala kvílení jako by ji někdo chtěl rozporcovat. Jejich řádění trvalo minimálně čtvrt hodiny a pokud se poblíž pohybovala lesní zvěř, myslím, že se velmi rychle přesunula na jiné, klidnější místo.   
Škoda, že my lidé nerozumíme psí řeči, asi bychom se občas divili .

Krásné počasí, nádherná příroda, co víc si přát. Další fotky z výletu k nahlédnutí ZDE.