Květen 2010

Raf má narozeniny

16. května 2010 v 7:06 Plemeno Knírač střední
  Rafík má dnes 4 roky! 

Není to tak dávno, kdy jsme si ho jako malou psí kuličku vezli z Frýdlantu...V momentu, kdy jsme ho odnášeli do auta, zbytek smečky začal hrozně vyvádět (štěkat, kňučet), jako by věděli, že už se asi neuvidí... Raf byl zřejmě tak vyděšený, že nevydal ani hlásku a začal kňučet až cca v půlce cesty. Když jsme jej donesli domů (do pro něj neznámého prostředí), byl dlouho zaražený a tak nás napadlo lehnout si na zem...byla to ta nejlepší věc, co jsme mohli udělat, okamžitě se k nám s radostí rozběhl a začal si s námi hrát. Od tohoto momentu jsme byli kamarádi.

Rafik maličký
Štěňata vrh E

Rafik kouse prst
Rafik a papuc
Rafi kouse kosticku

Pes dokáže být vynikající společník. Jsme rádi, že tě máme Rafíku!

Jako dárek jsme Rafovi připravili oblíbené mlsání, tj. misku plnou vařeného hovězího masa, psí tyčinky na kousání a sušené vepřové uši.

Rafik 1
Rafik 2

Takže Rafíku hodně zdraví, psích her a přítulných fenek !

Komorní Lhotka - chata Ondráš a okolí

8. května 2010 v 18:00 Plemeno Knírač střední
Společný výlet s našimi kamarádkami Monikou a její fenou Šívou jsme tentokrát naplánovali vzhledem k nejisté předpovědi počasí jen na 1/2 dne.

Komorni lhotka okolni kopce
spolecne foto 3
Monča a Šíva

Šíva byla unešena novým prostředím a pachy a tak si výzev Rafíka ke hře příliš nevšímala. Jenže to by nebyla "naše dvojka", aby nějakou společnou zábavu nevymysleli. Takže hitem tohoto výletu se staly bleskové výpady (evidentně ne za zvěří, žádná po cestě nebyla) do okolních svahů nahoru i dolů. Raf dokonce vyzýval Šívu k akci štěkotem...a tak když Šíva "vystřelila", Rafík se ji snažil následovat...Šíva má delší nohy a je vynikající v coursingu, jenže Raf  byl se svými kratšími nožkami v nevýhodě a po několika 5-ti minutových sprintech ze strmého kopce do kopce , byl úplně vyřízený..."jazyk na vestě" ...dokonce si i lehnul, což ještě neudělal. 
V jeden moment dokonce doběhli vyřízení oba  .
Bohužel jejich řádění se nám zdokumentovat nepodařilo, protože oba byli tak rychlí, že než jsme se vzpamatovaly, byli oba fuč a vrátili se z úplně jiného místa, než jsme očekávaly.

Raf a Šíva sedí
tady jsme ještě vzorní, ale počkejte
za chvíli...
Raf skok pro balónek
Balónek bereme na vycházku vždy, Rafík ho miluje.
Chvilka házení mu udělá velkou radost.

Společná procházka nám vyšla ...bylo nádherné slunečné počasí, cestou zpět sice začaly drobné přeháňky, ale slejvák se spustil až v momentu, když jsme všichni nastoupili do auta.
Hafani značně znaveni pohybem vděčně ulehli do kufru a celou cestu prospali.

Pár fotek z výletu k nahlednutí ZDE.