Předvelikonoční putování

4. dubna 2010 v 7:29 |  Plemeno Knírač střední
Tentokrát jsme se s našimi kamarádkami Monikou a fenkou Šívou vydali na polodenní procházku krásným okolím řeky Odry - Přírodní rezervací Poodří. Počasí nám přálo, takže jsme si procházku opravdu všichni užívali.
Raf a Siva stoji - CHKO
Šli jsme kolem několika rybníků, na kterých se pohybovala řada vodních ptáků jako např. kačeny a volavky, lesem plným rozkvetlých sasanek, velkými loukami aj. 

CHKO3
CHKO2
CHKO1

Po nějaké době chůze, jsme se rozhodly udělat si malou přestávku na louce, která se otevřela před námi. Jako paničky jsme si dali něco malého k snědku, Šíva se dala do hrabání (asi myší) a Rafík kolem nás poskakoval s nadějí, že mu také něčím přilepšíme.

Raf s panickou
Raf nese balonek - CHKO
Raf skok pro balonek


Když jsme ukončili piknik, tak jsme na další louce před námi objevili 2 Shetlandské poníky - matku a její hříbě - hřebečka. Zatímco matka byla uvázaná, hřebeček byl volně a hned si to namířil k nám. Ze začátku byl přátelský, nechal se hladit, ale když viděl, že od nás nic nedostane, tak neváhal a preventivně mě špípnul do ruky  (jak říká Monika, jsou to chytří, ale dominantní koníci). Naši psí obranáři mají z koní, byť i menších respekt - Šíva má špatnou zkušenost ze stájí, kde má Monika ustájenou svou klisnu Faladu a Raf je od malička v kontaktu s většími zvířaty než je on sám opatrný. Poníky jsme se tedy raději rozhodli obejít velkým obloukem.

Pony - CHKO
Raf a Siva skok - CHKO

Konec výletu - nástup posádky do auta  a odjezd domů ...
Raf a Siva v aute
Další fotky z výletu k nahlédnutí ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama