Duben 2010

Výcvik obrany po více než 6-měsíční přestávce

22. dubna 2010 v 23:31 Výcvik
Dnes jsme byli s Rafíkem po delší pauze na výcviku obrany.

Po každě delší přestávce je nutné psa "rozkousat"....hafan si musí zvyknout na různě tvrdý rukáv a získat jistotu v zákusu, který musí zvládnout jak při statickém postoji psovoda, tak při jeho pohybu.

Obrana 03
Obrana 01
Obrana 02

Dnes jsme tedy kousali "bez poslušnosti". Rafík naštěstí nic z kousání nezapoměl, natěšený do kousání byl jako vždycky... zákusy byly pevné a plné .  

Výcvik stop II

13. dubna 2010 v 19:01 Výcvik
Dnes odpoledne jsme se s Rafem zúčastnili dalšího výcviku stop. Pro stopování byly ideální podmínky, drobně pršelo, takže terén byl vlhký a dobře držel pach. Tentokrát nám náš výcvikář našlapal stopu cizí  - 4 úseky, 3x lom a na každém úseku předmět.
Raf v běhu
Raf se na stopování opět těšil...po stopě šel soustředně a označil všechny předměty , jen byl trochu netrpělivý a tak po označení předmětu (zasednutím), pokračoval ve stopování sám bez povelu psovoda (správně má vyčkat až na povel "stopa").


Hurá do lesa!

10. dubna 2010 v 7:38 Plemeno Knírač střední
Naše kamarádky Monika a fenka Šíva měly v pátek v práci volno (jen tak mimochodem Šíva chodí se svou paničkou do práce také , ale zatím co její panička pracuje, Šíva polehává a pospává na svém pelechu). 
Siva a panickou
Raf s panickou 2
Vydali jsme se všichni na výlet pěkným okolím řeky Opavy směrem na Hlučín. Cestou jsme nepotkali ani živáčka, dokonce jsme nenarazli ani na žadnou lesní zvěř, což je v těchto končinách celkem mimořádné.   
les
kvetinky
strom
Raf se několikrát vykoupal v řece (bez Šívy, ta moc do vody nemusí), nosil hozené klacíky a oba se honili po okolních březích a hlavně  křovích, kromě toho dráždili štěkotem a prohnali u plotu 2 páry psů (německých ovčáků a kříženců německých ovčáků) hlídajících okolní chaty.

Raf na pařezu
Zapózoval jsem vám na fotku  dobře?
Siva na parezu
Co tam ten Raf viděl?
Raf bezi
Raf je vášnívý aportér...
Siva na palouku
Šíva je lovec "Pampalini", myši a zvěř to je její...

Procházka s "holkama"

8. dubna 2010 v 17:55 Plemeno Knírač střední
Dnes jsme konečně asi po více něž roce domlouvání s kamárkou Jarkou vzali foťak, abychom zdokumentovaly společné setkání (venčení) Rafa s "holkama". Holky jsou 4 malé bílé kníračky (Dorotka, Amálka, Bellami, Brilans) a 1 malá černá kníračka (Cassandra) všechny z chovatelské stanice DOROTHEA ZE SOLNÉ .

Raf s
Rafík má holky moc rááád, nejen když hárají . Myslím, že takovou vybranou dámskou společnost by Rafíkovi mohl závidět téměř každý pes.
Raf s

Amálka
Amálka
Brilancy
Brillancy
Cassandra
Cassandra

"Holky" jsou smečka a tak jim nedělá problém srovnat i větší hafany. Bez prolémů zpacifikují třeba i německého ovčáka (nejráznější je v těchto záležitostech Amálka).
Takže pozor hafani, u "holek" vám neprojde  jen tak něco hladce!

Předvelikonoční putování

4. dubna 2010 v 7:29 Plemeno Knírač střední
Tentokrát jsme se s našimi kamarádkami Monikou a fenkou Šívou vydali na polodenní procházku krásným okolím řeky Odry - Přírodní rezervací Poodří. Počasí nám přálo, takže jsme si procházku opravdu všichni užívali.
Raf a Siva stoji - CHKO
Šli jsme kolem několika rybníků, na kterých se pohybovala řada vodních ptáků jako např. kačeny a volavky, lesem plným rozkvetlých sasanek, velkými loukami aj. 

CHKO3
CHKO2
CHKO1

Po nějaké době chůze, jsme se rozhodly udělat si malou přestávku na louce, která se otevřela před námi. Jako paničky jsme si dali něco malého k snědku, Šíva se dala do hrabání (asi myší) a Rafík kolem nás poskakoval s nadějí, že mu také něčím přilepšíme.

Raf s panickou
Raf nese balonek - CHKO
Raf skok pro balonek


Když jsme ukončili piknik, tak jsme na další louce před námi objevili 2 Shetlandské poníky - matku a její hříbě - hřebečka. Zatímco matka byla uvázaná, hřebeček byl volně a hned si to namířil k nám. Ze začátku byl přátelský, nechal se hladit, ale když viděl, že od nás nic nedostane, tak neváhal a preventivně mě špípnul do ruky  (jak říká Monika, jsou to chytří, ale dominantní koníci). Naši psí obranáři mají z koní, byť i menších respekt - Šíva má špatnou zkušenost ze stájí, kde má Monika ustájenou svou klisnu Faladu a Raf je od malička v kontaktu s většími zvířaty než je on sám opatrný. Poníky jsme se tedy raději rozhodli obejít velkým obloukem.

Pony - CHKO
Raf a Siva skok - CHKO

Konec výletu - nástup posádky do auta  a odjezd domů ...
Raf a Siva v aute
Další fotky z výletu k nahlédnutí ZDE.