Raf a Robi II

4. října 2009 v 10:08 |  Plemeno Knírač střední
Jako téměř každý týden sešli jsme se na společné procházce s kamarádkou Matinou a jejím psím svěřencem Robinem (teď už 9-měsíčním boxerem). Z Robina vyroste, velký, sebevědomý a dominantní pes (svou kohoutkovou výšku už má a váží cca 30 kg).


CO SE STALO:
Před 14 dny jsme byli opět všichni společně na louce. Robi odběhl ze zvědavosti dost daleko za dospělým psem (Rhodesian Ridgebackem). To se psovi nelíbilo a už se stavěl do pozice útočníka s tím, že si to s vetřelcem Robim vyřídí.
Martina mezi tím Robiho odvolávala...ten se rozběhl k ní, ale v zápětí se zastavil, protože se za ním Ridgeback rozběhl ... oba zůstali stát.
Vše z dálky pozoroval hrdina Rafík. Viděl, že jeho psí kámoš Robi je v problémech a tak přesto, že ve srovnání s Robim i dospělým Ridgebackem je mrňous a rozhodně jim fyzicky nemůže stačit, rozběhl se Robimu na pomoc. Nejen že Robiho zachránil, ale dokonce Ridgebacka zahnal!
RAFÍK MÁ VELKÉ SRDCE A ODVAHU ...nevím sice jak by to dopadlo, kdyby se do něj Ridgeback pustil, ale to už není podstatné...

Robi je ještě stále Rafův kamarád. Stále píšu proto, že jsou oba psi a jejich hry se občas začínají přiostřovat...asi si začínají vyjasňovat vzájemné postavení ve smečce .
Rafík je celkem kliďas a bezkonfliktní, ale Robi začíná být ve věku pubertálním a tak zkouší, co si může k Rafovi dovolit.
Přesto, že se už jejich vzájemné půtky (třeba kvůli klacku) trochu víc rozjedou, nemáme s Martinou problém slovně jejich řádění ukončit. Obě doufáme, že nám společné bezkonfliktní venčení zůstane i do budoucna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama