Říjen 2009

Světová výstava psů 2009 v Bratislavě

10. října 2009 v 21:19 Výstavy
Původně jsme s Rafíkem ani neměli v plánu na světovou výstavu jet. Předpokládali jsme, že tam bude nejen obrovská konkurence, ale také extrémně moc lidí a stísněné prostředí, což nemáme rádi ani my, ani Rafík, ale nakonec jsme se nechali přesvědčít...(....díky Leni )

Na světové výstavě, která probíhala v areálu Výstaviska INCHEBA se prezentovalo celkem 137 zástupců plemene Knírač střední pepř a sůl z toho: 76 fen a 61 psů.
Nejvyšší počet jedinců v kruhu byl vždy ve třídě šampiónů (feny - 24, psi - 20).

Rafík nastoupil ve třídě šampiónů (původně bylo přihlášeno 20 psů, ale nakonec se jich skutečně zúčastnilo 16) a protože se sešli opravdu velmi pěkní hafani, nadávali jsme si příliš velké šance na nějaké významné umístění.
Jenže Raf měl opět svůj den.
Předváděl se velmi pěkně a tím zřejmě p.rozhodčího také zaujal. Raf postoupil do užšího výběru mezi psi, kterým byla udělena známka "výborná", no a pak začali postupně odpadávat další a další soupeři až zůstali 4 včetně jediného českého zástupce Rafa .................. a povedlo se!!!!!!!!

RAF JE VÍTĚZ TŘÍDY ŠAMPIÓNŮ World dog show 2009

v konkureci 16 psů - výborný 1, vítěz třídy, CAC !

POSUDEK ROZHODČÍHO (Garach Domech Angel ze Španělska):
správná velikost, dobré proporce, typická hlava a krk, výborná horní linie, dobré úhlení, slabší pohyb

Postoupili jsme do soutěže o titul CACIB a r.CACIB, ale tentokrát nás porazili zcela oprávněně soupeři z otevřené třídy.

Všichni včetně Rafa jsme přijeli hodně unavení, lidí i psů bylo na výstavě opravdu hodně...Jako odměnu za skvělou reprezentaci dostal Rafík po příjezdu domů plnou misku vařeného hovězího masa.

Raf a Robi II

4. října 2009 v 10:08 Plemeno Knírač střední
Jako téměř každý týden sešli jsme se na společné procházce s kamarádkou Matinou a jejím psím svěřencem Robinem (teď už 9-měsíčním boxerem). Z Robina vyroste, velký, sebevědomý a dominantní pes (svou kohoutkovou výšku už má a váží cca 30 kg).


CO SE STALO:
Před 14 dny jsme byli opět všichni společně na louce. Robi odběhl ze zvědavosti dost daleko za dospělým psem (Rhodesian Ridgebackem). To se psovi nelíbilo a už se stavěl do pozice útočníka s tím, že si to s vetřelcem Robim vyřídí.
Martina mezi tím Robiho odvolávala...ten se rozběhl k ní, ale v zápětí se zastavil, protože se za ním Ridgeback rozběhl ... oba zůstali stát.
Vše z dálky pozoroval hrdina Rafík. Viděl, že jeho psí kámoš Robi je v problémech a tak přesto, že ve srovnání s Robim i dospělým Ridgebackem je mrňous a rozhodně jim fyzicky nemůže stačit, rozběhl se Robimu na pomoc. Nejen že Robiho zachránil, ale dokonce Ridgebacka zahnal!
RAFÍK MÁ VELKÉ SRDCE A ODVAHU ...nevím sice jak by to dopadlo, kdyby se do něj Ridgeback pustil, ale to už není podstatné...

Robi je ještě stále Rafův kamarád. Stále píšu proto, že jsou oba psi a jejich hry se občas začínají přiostřovat...asi si začínají vyjasňovat vzájemné postavení ve smečce .
Rafík je celkem kliďas a bezkonfliktní, ale Robi začíná být ve věku pubertálním a tak zkouší, co si může k Rafovi dovolit.
Přesto, že se už jejich vzájemné půtky (třeba kvůli klacku) trochu víc rozjedou, nemáme s Martinou problém slovně jejich řádění ukončit. Obě doufáme, že nám společné bezkonfliktní venčení zůstane i do budoucna.