Výcvik poslušnosti

22. srpna 2009 v 20:52 |  Výcvik
S Rafem jsme začali docházet pravidelně na kynologické cvičiště ZKO Ostrava - Svinov ve věku cca 3,5 měsíce. Začínali jsme cvičit pomalu a na pamlsky. Je důležité, aby se pes naučil poslouchat i ve skupině jiných psů a lidí. Pro malé štěně je totiž hra nadevše.

Rafík spolupracoval ve výcviku velmi ochotně a na cvičišti patřil k těm nejšikovnějším. Brzo jsme byli přeřazeni ze skupiny štěňat mezi pokročilé.

Mezi nejoblíbenější Rafovy disciplíny v poslušnosti patří překážky a štěkání na povel .

Asi nejméně oblíbenou je aport - je to jedna z mála věcí, se kterou jsme zápasili. Raf aport nosit nechtěl, ale časem pochopil, co se po něm chce...ovšem svou nelibost dával a dává dost najevo pomalým provedením cviku.
...je zvláštní, že třeba balónky a klacíky nosí s obrovským nadšením a házení si přímo vynucuje.
Zapeklitostí je povel "volno". Když cvičíme odbíhá naprosto spolehlivě. Ovšem na zkoušce se už min. 3x stalo, že odběhnout nechtěl....a proč také, když vycítil, že jej budete v zápětí přivolávat .
Plemeno knírač je velmi inteligentní a učí se nové věci rychle - to platí i u Rafa.

Knírači nemají rádi, když se cvičí (jako třeba s ovčáky) drilem. Cvik zopakují maximálně 2x a když jej po nich chcete potřetí, tak se na vás koukají a "klepou si packou na čelo", proč to po nich chcete opakovat, když to bylo dobře.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama