Trénink obrany po 2 měsíční přestávce

2. července 2009 v 21:32 |  Výcvik
Rafík má obranu moc rád...řekla bych, že ještě víc než házení balónků. Trénink vždycky hrozně prožívá, ...těší se, skáče, štěká, chvíli nepostojí...v nadšení strčí "do kapsy" ovčáky, boxery a ostatní služební plemena.
Obranu opravdu miluje...rozhodně mnohem víc, než poslušnost nebo stopy.

Důkazem je dnešek...po druhém kole odcvičené obrany, jsme chtěli Rafa seznamit s 3-měsíční fenkou černého knírače naší kamarádky Katky...bohužel Raf pozornost fence vůbec nevěnoval, neustále sledoval louku, kde právě probíhal nácvik obrany dalších hafanů a značně nahlas celý jeho průběh komentoval.

Rafův entuziasmus má bohužel i své stinné stránky, někdy se chová jako šílený...a stává se, že povel poslechne jen na pár vteřin...a pak chce jít znova do akce...

Hned z počátku, kdy jsme začali s obranou, jsme byli nuceni pro Rafa pořídit plastovou přepravku. Místo klidného čekání mezi jednotlivými koly obrany, Raf skákal jako šílený po celém autě a štěkal. Když jsem jednou nechala trochu víc pootevřenné okno, klidně jím proskočil a utíkal na plac. Bláznivý knírač... Také mu delší dobu trvalo než pochopil, že cílem není roztrhat figuranta, ale odnést si kořist (rukáv). Vše jsme zvládli díky radám a trpělivosti našeho figuranta a výcvikového instruktora P.Vladimíra Košťála Bohemia Atevy.

Dnes jsme byli po téměř 2-měsíční pauze (léčba - zánětu a drápku) opět na tréninku...

Měla jsem trochu obavy, jestli dnes Rafovo nadšení nebude extrémní, ale naštěstí náš knírač asi konečně dostává rozum...je taky na čase, v půlce května měl 3 roky.
Raf zvládl dobře revír, zákusy byly pevné, dobře reagoval na pusť...o něco horší byla část, kde měl být Raf v klidu...ale na tom pracujeme.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CRaZy MS.LaDy CRaZy MS.LaDy | Web | 3. července 2009 v 14:30 | Reagovat

AJOJKY ZAPOJ SE PROSÍM DO SOUTĚŽE O NEJ MAZLÍČKA NA http://crazymslady.blog.cz/0906/soutez-pro-fsechny BUDU MOOOC RÁDA KDYŽ SE ZAPOJÍŠ, MUŽEŠ VYHRÁT SUPER CENNY!! KLIKNI PLEASE PAPIQ A KUJU

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama