Raf a Robi - řádění na louce

3. července 2009 v 21:39 |  Plemeno Knírač střední
Dneska jsme si dali "psí rande" na louce s kamarádkou Martinou a jejím 6-měsíčním boxerem Robim. Raf boxera zná už od malička, účastnili jsme se procesu jeho socializace...
Robi je už teď o něco větší než Raf a také váží cca o 4 kg víc..při jejich dovádění je to znát.Raf je ve vztahu k jiným psům naprosto klídný a bezkonfliktní (nevadí mu jiní psi, fenky, ani štěňata). Něco jiného ovšem je, pokud na něj někdo hrkne nebo ho napadne, to si potom psa velmi dobře zapamatuje a při dalším setkání útočí jako první.
Raf má špatnou zkušenost z mládí, asi 3x ho bezdůvodně napadli psi a 1x smečka...proto je v případě větších psů stejné rasy (překvapuje mě, jak dobře si to zapamatoval), která ho napadla obezřetnější.

Naši dva hafani si to dnes opravdu užili, louka jim byla malá...několikrát se vykoupali v potoce, přetahovali se o klacek, "ulovili" pet láhev, kterou si střídavě kradli a celý zbytek cesty sváděli psí zápasy na různý způsob. Když jsme docházeli domů a chvíli se zastavily, abychom se s Martinou rozloučily a domluvily se na víkend, tak oba naši psi ulehli a nechtěli vstát, to se nám ještě nestalo...je vidět, že toho oba měli dost. Myslím, že přesto, že oba byli utahaní jako koťata, byli šťastní.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama