Obrana - knírač má svou hlavu

10. července 2009 v 15:34 |  Výcvik
Jako každý čtvrtek, jsme byli s Rafem na tréninku obrany. Obranu cvičíme vždy na 2 kola, aby si pes mohl odpočinout a následně podat maximální výkon. Nás psovodů se psi je vždy víc, takže se tímto způsobem prostřídáme.

Raf obranu dost prožívá...(viz. minulé články).
Měli jsme jít na řadu a tak jsem Rafa vytáhla z kenelky, nasadila mu obranářský obojek ...je to vždycky tak trochu boj, protože on už se nemůže dočkat (štěká a vší silou se dere ven z auta) s tím, že jdeme na plac. Jenže nechtíc nás předběhl jiný psovod...Rafa jsem musela strčit zpět do kenelky do auta...no to bylo něco na milého Rafana...štěkal jak šílený a byl z toho úplně rozhozený...Když jsme následně šli na věc, projevilo se to jak na revírech (nechtěl obíhat makety) i v následných zákusech...

Bohužel i toto je jedna ze stránek povahy kníračů...Bavili jsme se o tom s kamarádkou Katkou, která má velké knírače...Byli na závodech, zahájili na pokyn rozhodčího stopu a po pár metrech je rozhodčí odvolal s tím, že si neuvědomil, že musí ještě 10 min. počkat, až příjde zpět kladeč stop. Katka tedy psa dala zpět do auta a při druhém zahájení stopy už bohužel pes spolupracovat nechtěl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama