RAF a jeho výcvik

13. června 2009 v 10:27 |  Výcvik
Jsem toho názoru, že pokud si člověk pořídí psa, měl by se mu také věnovat a vychovat z něj poslušného a socializovaného psího společníka. Stojí to sice určitý čas a námahu, ale majitel to v budoucnu určitě nejednou ocení.

Vzhledem k tomu, že jsem neměla s výcvikem žádné zkušenosti, tak jsem se poohlížela po nějakém vhodném kynologickém cvičišti. Na základně pozitivních referencí jsem se rozhodla pro ZKO Ostrava - Svinov (http://www.zkosvinov.info/).

S výcvikem Rafa jsem začala na doporučení výcvikáře zhruba v 3,5 měsících. Absolvovali jsme 10 lekcí pro štěňata. Nejprve jsme cvičili individuálně, především chůzi na vodítku (aby pes netahal, nepředbíhal se apod.). Po několika lekcích jsme začali cvičit ve skupině štěňat na cvičišti i mimo něj. Lekce byly zaměřeny na základní poslušnost (přivolání, chůze na vodítku, sedni, lehni, zůstaň, fuj, aj.) a byly prokládány 10 min. přestávkami na hraní ...myslím, že tuhle část výcviku, měli naše malá psí tornáda nejraději.

Po těchto 10-ti úvodních lekcích jsem se rozhodla ve výcviku dále pokračovat, protože Raf se na cvičák vždycky těšil, měl tam hodně psích kamarádů, no a paničku to bavilo také . Na cvičáku jsme se zdokonalovali až do jeho 2 let. Složili jsme 4 zkoušky (ZZO, ZOP, ZPU1 a BH).

Protože nás s Rafem výcvik stále baví, tak na sobě oba dále pracujeme a jsem moc ráda, že jsem měla možnost seznámit se s naším současným výcvikářem p.Vladimírem Košťálem (http://www.bohemia-atevy.com/).
Především jeho zásluhou jsem Rafa naučila správně stopovat a označovat předměty na stopě a také cvičit obranu. Pod jeho vedením jsme složili zkoušky ZM a IPO V.
Díky tomu Raf získal "malý" pracovní certifikát, který mu umožňuje na národních a klubových výstavách v ČR a SR zařazení do pracovní třídy.

No a co dál? Ve výcviku dále pokračujeme a v roce 2009 se pokusíme složit zkoušky ZVV1 a FPr1 a pak se uvidí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama