Pozor na oči

20. června 2009 v 8:34 |  Zkušenosti
Je to už asi 3 měsíce, co jsem si všimla, že Rafovi teče z 1 oka hnis. Koupila jsem kapky "Opthalmo-Septonex" s tím, že budu 3 dny pravidelně kapat a že se to spraví...koneckonců nebylo by to poprvé.

Jenže když to pokračovalo i po týdnu, tak jsme se raději rozhodli zajít na veterinarní ambulanci U parku do Ostravy
http://www.vetpark.info/main.htm .
Rafovi udělali několik očních testů a zjistili, že má hluboko poraněné oko (no ani jsem se nedivila, protože občas dostane "psí amok" a běhá z radosti jako šílený křoví nekřoví, ale možná se to stalo nedopatřením při hře se psy, těžko říct).

MVDr. Staňa nám vysvětlil, že je nutné uměle vyvolat zánět, aby se nastartoval léčebný proces v oku. Oko mu tedy musel poleptat (Raf to zvládl výborně, někňučel a ani se nebránil) a pak jsme museli cca 3 tydny kapat kapky s antibiotiky a kapky, které sliznici oka leptaly. Každý týden jsme docházeli na kontrolu. V té době jsme měli doporučeno vynechat výrazně zátěžové aktivity jako je třeba obrana, což jsme dodrželï.

Do měsíce byl Raf v pořádku, ale na oku mu zůstane drobná jizva, naštěstí ho nijak nehandicapuje. Děkujeme MVDr. Staňovi za výbornou odbornou péči .

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama